Ajánló | HauchTomi: Kontraprofilos marószerszám alkalmazástechnikája 1. rész
Kedves Asztalosok! A keretösszeépítőkkel, azon belül a kontraprofilos marószerszám alkalmazástechnikájával folytatódik HauchTomi Youtube csatornáján az "Asztalos marógépen végezhető műveletek" videósorozat. Rengeteg érdekességet és információt tartogat. Vegyük hát át, mire számíthatunk és ismerkedjünk meg a szélesítő és a hosszabbító toldások után a keretösszeépítéssel.
A szakmai videónak köszönhetően betekintést nyerhet a keretösszeépítő marók közül az állítható kontraprofilos marókészlet használatának részleteibe minden érdeklődő, beleértve a szerszám összefűzését, az összeállítási rajz értelmezését és az MDF megmunkálásának teljes folyamatát, egyéb tanácsokkal, technikákkal tűzdelve.
Ahogy arra Tamás is kitér, a fűzött szerszámok nagy előnye, hogy mind a szerszámokat, mind a hézagoló gyűrűket több művelethez lehet alkalmazni, így több munkafolyamatban is ki lehet használni a marókészlet elemeit. A választott marókészlet különlegessége továbbá, hogy nútos és falcos (beszegezőléces) megoldást is kínál a felhasználása.
A sorozat mostani részében a marókészlet nútos használatát veszi górcső alá Tamás MDF megmunkálása során, felhívva a figyelmet a helyes gépi technológiai sorrendre és arra a sajátosságra, hogy nútos folyamat esetén a belső felületek csiszolása után mehet össze a keret, benne a betéttel. A videó első fele az összeállítást mutatja be, majd lépésről lépésre átveszi a marókészlet használatának teljes folyamatát és részletezi a készlet állítható tulajdonságának kihasználási módjait. A végén pedig a marókészlet minőségére tér ki, közeli felvételeken mutatva a munka eredményét, amelyre méltán büszke csapatunk.
Ahogy azt Tamás is értékeli, a marókészlet külön előnye, hogy az orsót és a stellert egyszer kell beállítani, azt követően hézagolással megoldható a munka, nem szükséges további beállítás a keret előállításához. Ami pedig a kések minőségét és a további részleteket illeti, beszéljen helyettünk a videó!